Nejlepší ceny autobusů od 5000+ dopravců!

Pronájem autobusu v České republice

Pronájem autobusu či minibusu s řidičem pro skupinové exkurze
Nejvýhodnější ceny Porovnej a ušetři až 70%
Největší výběr Najdi spojení po celém světě
Jednoduchý a přehledný Srovnávej nabídky 1 kliknutím

Pronájem autobusu s řidičem v České republice: Porovnej nabídky a ušetři!Pronájem autobusu může být dost komplikovaná záležitost. Vždyť existuje velké množství společností, které nabízejí různé ceny a služby. CheckMyBus ti usnadní výběr: porovnej nabídky různých autobusových společností v České republice a ušetři spoustu času!

Všichni dopravci

Pronájem autobusu s celostátní nabídkou v České republice

Z Prahy do Českých Budějovic nebo z Brna do Ostravy - s velkými celonárodními půjčovnami autobusů to není žádný problém. Na českém trhu se už dávno prosadili poskytovatelé jako RegioJet, Prague Coaches nebo NetBus. U nich si můžeš objednat autobus dokonale přizpůsobený tvým potřebám. Ať už luxusním vozem nebo minivanem, s celostátní nabídkou našich partnerů se ty a tvoje parta vždy bezpečně dostanete do cíle!

RegioJet RegioJet
 • » Až 63 sedadel
 • » Přijatelné ceny
 • » Rozsáhlá nábidka filmů a hudby

Nezávazná poptávka
Prague Coaches Prague Coaches
 • » 7-26 sedadel
 • » Okružní jízdy
 • » Letištní transfery

Nezávazná poptávka
NetBus NetBus
 • » Až 52 sedadel
 • » Okružní jízdy
 • » Pokrytí v tuzemsku i zahraničí

Nezávazná poptávka
FurraBus FurraBus
 • » Až 200 sedadel
 • » Okružní jízdy
 • » Letištní transfer

Nezávazná poptávka
Martin Berka Martin Berka
 • » Až 38 sedadel
 • » Okružní jízdy
 • » Letištní transfer

Nezávazná poptávka

Pronájem autobusu s regionální nabídkou v České republice

Kromě velkých dopravců s celostátním pokrytím a více pobočkami po celý republice existuje mnoho dopravců, kteří své služby nabízí na regionální úrovni. Určitě se tak najde jeden z těch poskytovatelů i poblíž tvého bydliště, což zvyšuje tvoje šance abys našel vhodného spojení a ušetřil peníze.

MARFIS Prague MARFIS Prague
 • Praha
 • » 7–55 sedadel
 • » Letištní transfery
 • » Okružní výlety

Nezávazná poptávka

K čemu je vhodný nájemní autobus?

Pokud si pronajmeš autobus s řidičem, jsi obecně velmi flexibilní. Můžeš se rozhodnout, kde cestující vyzvedneš, a nejsi vázáni žádnými jízdními řády. Spontánní změny v cestovním plánu obvykle nejsou problémem. Pokud například chceš v cílové destinaci zastavit na krátkou prohlídku města, stačí to sdělit řidiči. U našich partnerů najdeš ten správný autobus pro své potřeby. Ať už se jedná o exkurzi, třídní výlet, lyžařský zájezd, výlet na akci nebo prohlídku města: stačí požádat o bezplatnou nabídku a obdržet ji přímo a nezávazně!


Oslavy
Pronájem autobusu na svatby, pánské či dámské jízdy a jiné akceSkupinové výlety
Pronájem autobusu na prohlídky měst a další krátké jedno- až dvoudenní výletySportovní akce
Pronájem autobusu na sportovní akce a klubové zájezdyLetištní transfer
Pronájem autobusu či minibusu pro cestu na a z letištěŠkolní výlety
Pronájem autobusu na výlety škol, školek a jiné exkurzeFiremní zájezdy
Pronájem autobusu pro jízdy na veletrhy, konference a jiné firemní akce

Pronájem autobusu v České republice: Nejčastější dotazy (FAQ)

Kdy se vyplatí pronájem autobusu?

Samozřejmě si můžeš koupit i několik jízdenek na běžnou cestu autobusem, ale zejména pro větší skupiny mají charterové autobusy jasné výhody. Ti, kteří organizují skupinový výlet, si obvykle kladou následující otázku: Od kolika osob se vyplatí pronajmout si celý autobus? Předpokládáme, že od cca 30 cestujících stojí za to uvažovat o charterové autobusové dopravě. Toto číslo nelze zcela zobecnit; v některých případech se vyplatí cestovat speciálně pronajatým mikrobusem nebo midibusem i pro méně osob. V každém případě se však vždy vyplatí porovnávat!

Jak si mohu pronajmout autobus?

Na webu CheckMyBus najdeš přehled vybraných autobusových dopravců. Porovnej ceny a služby všech dopravců a vyžádej si individuální kalkulaci. Stačí kliknout na jedno z log autobusových dopravců a my tě přesměrujeme přímo na poptávkový formulář příslušného poskytovatele, kde stačí zadat jen data tvoje cestě. Poptávkový formulář samozřejmě můžeš zaslat více společnostem, abys mohl vyhodnotit, kdo se ti zdá nejvhodnější. Na závěr ještě zbývá jeden nezbytný úkon: rezervuj svou cestu přímo u autobusového dopravce.

S jak velkým předstihem by se měla udělat rezervace?

Velká část společností má připravená vozidla a řidiče pro náhle objednávky. Obecně ale platí, že čím dříve začneš plánovat, tím větší bude nabídka. To také ovlivní cenu, která může být vyšší při rezervaci na poslední chvíli nebo v období vysoké poptávky.

Mohu si autobus pronajmout bez řidiče?

Ačkoliv někteří dopravci obvykle umožňují objednat autobus i bez řidiče, obecně se to nedoporučuje. Měj vždy na paměti, že v některých případech mohou vzniknout problémy s pojištěním. Proto ti doporučujeme pronajmout autobus i sřidičem, abyste byli i s tvou partou v klidu a užili si svůj výlet!

Je každé sedadlo pronajatého autobusu vybaveno bezpečnostním pásem?

Většina vozidel má bezpečnostní pás na každém sedadle a jeho použití je povinné při každé jízdě autobusem bez ohledu na její délku – to se vztahuje na malé i středně velké autobusy. V případě nepoužití bezpečnostního pásu ti hrozí pokuta. Řidič by tě měl na začátku jízdy upozornit na tvoje povinnost používat bezpečnostní pás.

Jsou charterové autobusy vybaveny dětskými sedačkami?

Na rozdíl od osobních automobilů nebývá v pronajatých autobusech nutné používat dětské bezpečnostní sedačky. Většina autobusů stejně používá dvoubodové bezpečnostní pásy, takže by dětské sedačky ani nešly správně připevnit. Proto ti doporučujeme zeptat se přímo dopravce, jaký systém bezpečnostních pásů používá a zda příslušný dopravce poskytuje dětské sedačky, nebo jestli si máš přinést své vlastní. Jestliže si je přinést nemůžeš, tak pro vaše dítě bude nejbezpečnější cestovat s řádně zapnutým bezpečnostním pásem. Je-li tvoje dítě příliš malé na to, aby cestovalo v sedě, musí po celou dobu cesty sedět v klíně dospělého.

Jsou pronajaté autobusy přizpůsobeny potřebám cestujících na vozíku?

Prakticky všichni dopravci mají vozidla přizpůsobená potřebám cestujících na vozíku. Ačkoliv není 100% přizpůsoben celý vozový park, nalezení vhodného autobusu by nemělo představovat problém. Pokud některou z těchto služeb potřebuješ, nezapomeň se o tom zmínit ve žádosti o kalkulaci, aby dopravce mohl ověřit, zda budou speciální služby v době tvé cesty dostupné.

Mohu v pronajatém autobusu cestovat s domácím zvířetem?

Aktuálně platné přepravní předpisy obvykle povolují v prostoru pro cestující přepravovat pouze vodicí psy. Společnosti, které povolují přepravu zvířat, obvykle vyžadují, aby zvířata cestovala v zavazadlovém prostoru ve schváleném přepravním boxu a na plnou odpovědnost cestujícího.

Najít všechny dálkové autobusy

Získat bezplatnou aplikaci!

App Store
CheckMyBus App
Zavřít
GPDR CheckMyBus shield

Vážíme si tvého soukromí!

Abychom ti mohli zobrazovat nejlepší nabídky autobusů, používáme my a naši partneři technické, analytické a marketingové soubory cookie pro personalizaci reklam. Pamatujeme si tvoje anonymizované údaje, abychom ti mohli poskytnout personalizované služby.