Nejlepší ceny autobusů od 5000+ dopravců!

Jak funguje CheckMyBus

Zde najdeš vysvětlení, jak porovnáváme nabídky, které shromažďujeme od našich partnerů.
Nejvýhodnější ceny Porovnej a ušetři až 70%
Největší výběr Najdi spojení po celém světě
Jednoduchý a přehledný Srovnávej nabídky 1 kliknutím

Jak porovnání funguje?

Zde najdeš veškeré informace o tom, jak náš srovnávač funguje: Jak hodnotíme nabídky? Mají omezenou platnost? Kdy jsou aktualizovány? Jaké jsou vztahy s našimi partnerskými autobusovými dopravci? Jak se zobrazují ceny jízdného? S CheckMyBus můžeš cestovat autobusem snadno a levně, ale především transparentně!

Klasifikace nabídek

Všechny nabídky zobrazené ve výsledcích vyhledávání mají následující charakteristiky:
Dopravní prostředky: Symbol znázorňující autobus, vlak, auto nebo letadlo.
Čas odjezdu a příjezdu: Čas začátku a konce jízdy.
Cena: Cena nabídky v oficiální měně dané země.
Doba trvání: Jak dlouho bude jízda trvat.
Dopravce: Logo společnosti, která cestu uskuteční.
Počet přestupů: Počet přestupů během cesty.
Odjezdová a příjezdová stanice: Název stanice, ze které cesta začíná a končí.

Seznam výsledků vyhledávání

Relevantnost:
Po spuštění vyhledávání na naší domovské stránce je zákazník přesměrován na stránku s výsledky vyhledávání. Zde jsou nabídky nalezené naším vyhledávačem seřazeny podle "Relevance"". Jednu nabídku klasifikujeme jako "relevantnější" než druhou na základě řady faktorů, včetně ceny, času odjezdu, délky trvání a počtu přestupů.

Filtry:
Pokud "nejrelevantnější" nabídka není požadovaným výsledkem, může zákazník seznam výsledků vyhledávání seřadit následujícími způsoby: podle Ceny, Času odjezdu, Doby trvání nebo podle Dopravci. Zobrazené výsledky se nezmění, ale nyní budou uvedeny vzestupně podle zvolené hodnoty nebo v abecedním pořadí. Naši zákazníci si pak mohou pomocí filtrů vlevo přizpůsobit seznam výsledků vyhledávání podle svých představ: některé z dostupných možností filtrování jsou: Třídy sedadel, Nabízené vybavení na palubě, Způsoby platby, Stanice odjezdu a příjezdu atd.

Poplatek za služby:
Někteří rezervační partneři si k ceně jízdenky účtují ještě servisní poplatky. Abychom pro uživatele vytvořili co největší transparentnost, zobrazujeme tyto údaje na stránce s výsledky vyhledávání a uživatel si může zkontrolovat cenu dodatečného servisního poplatku pomocí speciálního přepínače. Pokud dopravce již tento poplatek zahrnuje do své ceny, zobrazíme tuto cenu přímo na naší stránce s výsledky vyhledávání. V případě, že partner neuvádí konkrétní údaje o použití servisních poplatků, zobrazíme je jako "variabilní". V každém případě CheckMyBus neúčtuje servisní poplatky nad rámec cen poskytovaných rezervačními partnery.

Cesty z okolních měst:
V některých případech, například když nenajdeme žádné přímé spojení, zobrazí naše vyhledávací stránka další nabídky, které začínají v nebo přijíždějí do měst poblíž vybraných míst. Tak zákazníkovi můžeme poskytnout více možností.

Další kvalitativní informace:
Abychom uživatelům poskytli lepší orientaci nad rámec ceny a času, přidáváme do vyhledávání kvalitativní informace.
"Oblíbené položky uživatelů" identifikuje dva nejlepší poskytovatele pro danou trasu z hlediska kvality rezervačního procesu. Měříme to podle procenta vytvořených letenek na 100 návštěvníků, kteří jsou prostřednictvím našeho vyhledávání odesláni k poskytovateli (konverzní poměr). Jedná se o nejsilnější ukazatel toho, jak dobře si poskytovatel vede z hlediska přesnosti cen, snadnosti použití, možností platby nebo doplňkových služeb. Pokud je k dispozici, Pořadí Zájezdů lze nalézt v rámci výsledku vyhledávání jako součást "Řazení podle relevance". Zobrazené skóre se pohybuje v rozmezí od 10 do 7. Pořadí obsahuje kvalitativní informace o míře konverze uživatelských zkušeností na úrovni poskytovatele, třídy sedadla, délky trvání, času odletu a ceny. Cílem je poskytnout uživateli informaci o nejvyšším přínosu pro konkrétní cestu.

Jízdné a ceny nabídek

Nabízené jízdné
Jízdné navrhované na našich stránkách, včetně všech daní a poplatků, není garantované a může se lišit od internetových stránek společnosti, na kterých je rezervace nakonec provedena. Ceny jednotlivých navrhovaných tras totiž stanovuje společnost. Cena letenek zahrnuje manipulační poplatky a poplatky za platbu kreditní kartou (standardně: debetní kartou Visa). V závislosti na kritériích tvého konečného výběru (např. způsob platby nebo doplňkové služby, jako jsou zavazadla) se konečná částka může lišit od ceny uvedené v našem seznamu výsledků.

Aktualizace nabídek
Nabídky aktualizujeme každou hodinu, takže většina cen je vždy aktuální. V případě technických problémů nebo omezení našich partnerů může být poslední aktualizace některých cen stará 12 hodin.

Časové omezení určitých nabídek
Naší snahou je vždy ti poskytnout co největší počet dostupných nabídek. Může se však stát, že z technických nebo obchodních důvodů nemůžeme zobrazit všechny výsledky našich partnerů pro danou trasu.

Rozdíly v cenách
CheckMyBus se snaží uživatelům usnadnit orientaci ve výsledcích vyhledávání. Z tohoto důvodu používáme nejběžnější metodu zaokrouhlování "Half Round Up", jakmile v tom vidíme výhodu pro uživatele. To znamená, že z ceny 7,5 se stane 8, zatímco z ceny 7,4 se stane 7. Ceny se mohou v porovnání s partnerskými stránkami lišit z důvodu převodu měn. Pokud od partnerského rozhraní obdržíme údaje v USD, ale uživatel má svoje vyhledávání nastavené v EUR, může vzniknout malá odchylka. Pro zachování efektivního chodu rozhraní nebo na základě požadavků partnerů používáme omezené metody ukládání dat do mezipaměti. To může vést k dočasné cenové odchylce, pokud partner změnil cenu, ale k aktualizaci dojde na CheckMyBus s malým zpožděním (cachování). Proto je při nákupu jízdenky platná pouze cena na stránce partnera.

CheckMyBus není ani prodejce, ani poskytovatel služeb

CheckMyBus funguje výhradně jako vyhledávač: zobrazuje dostupné nabídky, ale neprovozuje linky ani trasy a především neprodává jízdenky, které jsou ve vyhledávání porovnávány. Veškeré požadavky týkající se pořízení, dodání a vrácení jízdenky si dovolujeme vyzvat všechny naše zákazníky, aby se obrátili na společnost, u které si jízdenku zakoupili.

Vztah s partnerskými společnostmi

Máme uzavřené smlouvy s mnoha partnery a dostáváme od nich provizi za námi poskytované služby. Zveřejňujeme však také obsah od partnerů, od kterých provizi nedostáváme. V obou případech sazby neměníme a pro zákazníka nevzniká žádný cenový rozdíl.

Najít všechny dálkové autobusy

Získat bezplatnou aplikaci!

App Store
CheckMyBus App
Zavřít
GPDR CheckMyBus shield

Vážíme si tvého soukromí!

Abychom ti mohli zobrazovat nejlepší nabídky autobusů, používáme my a naši partneři technické, analytické a marketingové soubory cookie pro personalizaci reklam. Pamatujeme si tvoje anonymizované údaje, abychom ti mohli poskytnout personalizované služby.